48. nädala info

Esmaspäev, 28. november
Kell 09.05 1.a klassi õpilased osalevad õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse". Programmi läbiviija keskkonnahariduse büroo spetsialist Kalle Kõllamaa.
Kell 10.10 2.a klassi õpilased osalevad õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse". Programmi läbiviija keskkonnahariduse büroo spetsialist Kalle Kõllamaa.
Kell 11.15 2.b klassi õpilased osalevad õppeprogrammis "Jäätmed ringlusesse". Programmi läbiviija keskkonnahariduse büroo spetsialist Kalle Kõllamaa.

Teisipäev, 29. november
Stiilipäev: Koolikotivaba päev
Kell 10.55 õpilasesinduse koosolek, C3a.


Kolmapäev, 30. november

Kell 09.05 6.b klassi õpilastele loeng Pärnu veebipolitseinik Karmen Rauga, C1. Veebipolitseinik räägib interneti turvalisusest ja õpilasi puudutavatest seadusandlustest.
Kell 10.10 7.a klassi õpilastele loeng Pärnu veebipolitseinik Karmen Rauga, B2. Veebipolitseinik räägib interneti turvalisusest ja õpilasi puudutavatest seadusandlustest.
Kell 15.00 infotund õpetajatele väikeses saalis.

Neljapäev, 01. detsember
Kell 08.30 sõidavad 4.a ja 4.b klasside õpilased Pööravere koolimajja vannikinno.
Kell 09.05 8.a klassi õpilastele loeng Pärnu veebipolitseinik Karmen Rauga, B2. Veebipolitseinik räägib interneti turvalisusest ja õpilasi puudutavatest seadusandlustest.
Kell 10.10 9.b klassi õpilastele loeng Pärnu veebipolitseinik Karmen Rauga, väikeses saalis. Veebipolitseinik räägib interneti turvalisusest ja õpilasi puudutavatest seadusandlustest.
Kell 10.55 õpilasesinduse koosolek, C3a.

I trimestri lõpetamise kogunemised I korruse fuajees:
Kell 10.10 1.-3. klassid;
kell 11.15 4.-6. klassid;
kell 12.20 7.-9. klassid.


Reede, 02. detsember


Õpioskuste võistlus

17.11.2022 toimunud õpioskuste võistlusel saavutasid meie 5.a ja 5.b klasside võistkonnad Pärnu linna arvestuses II ja III koha. Õpilaste juhendajad õpetaja Kaja Lillipuu ja Maria-Kristiina Kontus.

5.b klass - II koht
1. Villem Kiviselg
2. Mirtel Kullerkan
3. Karl-Romet Laanemets
4. Braidon Pulk
5. Lauriine Randma

 

5.a klass - III koht 
1. Gert Aigro
2. Kregor Kaldoja
3. Kris-Robin Meri
4. Oliver Ostrov
5. Eveli Sander

5a.jpgPalju õnne!  

Kooliball

Kooliball toimub Raeküla Vanakooli Keskuses 16.12.2022
Õpetajatele ja 6.-9. klassidele.

 

Programm:

17.30 – Balli algus

18.00 – Avavalss

Seltskonnatantsud

Seltskonnamängud

Balli printsi ja printsessi väljakuulutamine (paar, kes on peol algusest lõpuni koos tantsinud)

Eriauhinnad: kauneim pikk kleit, kauneim lühike kleit, stiilseim noormees

Disko (Dj K.Kiviselg)

20.45 – Balli lõpp

* Peo korraldajad jätavad endale õiguse programmis muudatusi teha :)

 

Riietus: Black Tie ehk must lips tähedab konservatiivset pidulikku riietust, mille puhul meestelt eeldatakse smokingut. Naiste riietus on (värviline) kokteilikleit, pikk pidulik kleit või pidulik õhtukostüüm. 

Toitlustus: Magusad ja soolased suupisted ning mahlajoogid. Suupisted valmistavad õpilased koolis Agne Jepselja juhendamisel.

 

Kooliball

Koolikotivaba päeva

Koolikotivaba_päev_1.jpg

Kingi koolile raamat

Meil on heameel teatada, et oleme liitunud „Kingi koolile raamat“ kampaaniaga. 
„Kingi koolile raamat“ kampaania viib kokku kooliraamatukogud ja raamatusõbrad, et toetada koolilaste lugemisindu. Oleme koostanud nimekirja, milliseid raamatuid ootame kõige rohkem.

KUIDAS OSALEDA?

1. Vaata, mis raamatutest kool puudust tunneb. Äkki on just need raamatud su enda raamaturiiulisse seisma jäänud või oled valmis neid ostma ja kooliraamatukogule annetama. Palun veendu, et kasutatud raamat on terve ja korralik.

2. Toimeta raamatud kooli.

Raamatuid saab kooliraamatukogudele kinkida novembri lõpuni. Kampaaniat veavad eest raamatukogude aasta, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Hoiuraamatukogu ja kooliraamatukogud üle Eesti.

1080x1080px

 

Soovitud kirjandus:
Ellen Niit „TRIINU JA TAAVI LOOD“

Heiki Vilep „LIISU“ või „LIISU LEIUTAB KÜÜNLAPUHUJA“
Ilmar Tomusk „KRIMINAALSED VIINERIPIRUKAD. NELJANDA A KRIMINALISTID“
Alf Proysen „KITSETALL, KES OSKAS LUGEDA KÜMNENI“
Kristiina Kass „KASPER JA VIIS TARKA KASSI“
Markus Saksatamm „KASS JA KINOPILET“
Markus Saksatamm „TÄDI HAKKAB TUULELOHEKS“
Reeli Reinaus „KUIDAS MU ISA ENDALE UUE NAISE SAI“
Kadri Hinrikus „ET HEAD HALDJAD SIND HOIAKSID“
Roald Dahl „MATILDA“
Louis Sachar „PAHUPIDIKOOLI TABAB ÜLLATUS“
Eno Raud „KILPLASED“
Erich Kästner „EMIL JA DETEKTIIVID“
Jüri Parijõgi „TERASPOISS“
Diana Leesalu „MÄNGULT ON PÄRISELT“
Helga Nõu „KUUES SÕRM“
Otfried Preussler „KRABAT“
Paulo Coelho „Alkeemik“
August Kitzberg „KAUKA JUMAL“
Anne Frank „ANNE FRANKI PÄEVIK. TAGAKODA 1942-1944“

Helkur on odavaim elukindlustus

Helkurikampaania

Raeküla kooli  algklasside  õpilastel on lahke süda

Raeküla kooli  algklasside  õpilastel on lahke süda

4. oktoober oli loomakaitsepäev. 1.-6. klassise õpilased olid selleks päevaks toonud hulganisti head-paremat kodututele kiisudele MTÜ-st Kaks Kassi.

Praeguses raskes olukorras, kus maailmas on nii palju muret, oli tore näha, et abivalmidus, heasüdamlikkus ja lahkus pole Eesti peredest kadunud ning ka hüljatud loomadele  jätkus lahkust.

Täiskasvanud õppija nädala raames kutsusime endale  koolimajja külla aga inimesed, kes igapäevaselt näevad seda maailma, millest meil ehk aimugi pole.

MTÜ Kaks Kassi esindaja Krista Ossep koos õe Kessuga rääkis lastele, kuidas on tema koju sattunud 13 kiisut. Kurbi ja õõvastavaid lugusid hoolimatute inimeste käitumisest loomadega oli mitmeid. Paljud  kiisud Krista hoiukodust on leidnud päriskodu, kuid on ka kasse, keda pole tahetud ning need loomakesed ongi jäänud aastateks Krista juurde ja saanud nii omadeks, et neist ta ei loobu.

Lastel oli palju küsimusi, kuid kummitama jäi neist üks. Kuidas on võimalik nii paljude kasside hoolitseda? „Selleks peab olema suur süda ja armastus loomade vastu,“ vastas proua Krista.

Loodame, et lapsed, kes praegu kuulsid, et looma võttes, võtame endale aastateks kohustuse, seda ka täiskasvanuna ei unusta ning hoolivad elusolenditest samavõrd kui täna  külaliste juttu kuulates.

 IMG 0251 2 

IMG 0253 1 IMG 0254 1 

IMG 0255 1 kass

Piltide tellimine

1. septembri ja klassipiltide tellimine https://pildipood.ee/album/2aa9c4 

Infoks!
Kes vormistab klassipiltide tellimuse hiljemalt 10. oktoobriks, saab pildid kätte koolimajast. Hilisema tellimuse korral lisandub postikulu ja fotod saadetakse kodusele aadressile.

Fotojaht

received 635168644614726

Ülelinnalised  Elmamusmängud

Ülelinnalised  Elmamusmängud Pärnu koolide neljandikele  Raeküla metsas.

Traditsioonilised Elamusmängud  Raeküla metsas toimusid juba nii mitmendat korda, et korraldajatel läks arvepidamine sassi. Paaril viimasel aastal nurjas koroonapandeemia lõbusa ja ühtlasi elulisi oskusi nõudva ürituse toimumise, kuid 13.septembril 2022 oli ürituse toimumise poolt isegi ilmataat.

15 teotahtelist võistkonda suure Pärnu linna lähematest ja kaugematest nurkadest asusid saama elamusi. Oluline oli tegutsemisrõõm, julgus otsustada, kindlasti tuli teha meeskonnatööd, toime tulla igapäevaste vajalike olukordade lahendamisega erinevates situatsioonides, määrata ilmakaari, orienteeruda metsas, hoida tasakaalu, püstitada telki ja laveerida miiniväljal seotud silmadega, kus usaldada tuli kaaslaste juhtnööre, turnida karkudel, ületada sood, planeerida aega, tunda Eestimaad ja osata eesti keelt.

Mänguväljal oli 4 pesa ja igas pesas 5 väiksemat pesa ülesannetega. Kaasatud olid ka suuremad koolikaaslased 7. klassidest, kes moodustasid õpetajatele tubli toetusmeeskonna.

Tegevusürituse lõppedes said kõik osalejad suu magusaks ja diplomi kinnituseks tublist osalemisest. Tagasisides kinnitasid kõik vastajad, et üritus neile meeldis, mis siis, et oli raskemaid ülesandeid ka.

Aga eks elus ongi nii ja eriti hea tunne on just raskuste ületamisest.

FOTOD