Ülelinnalised  Elmamusmängud Pärnu koolide neljandikele  Raeküla metsas.

Traditsioonilised Elamusmängud  Raeküla metsas toimusid juba nii mitmendat korda, et korraldajatel läks arvepidamine sassi. Paaril viimasel aastal nurjas koroonapandeemia lõbusa ja ühtlasi elulisi oskusi nõudva ürituse toimumise, kuid 13.septembril 2022 oli ürituse toimumise poolt isegi ilmataat.

15 teotahtelist võistkonda suure Pärnu linna lähematest ja kaugematest nurkadest asusid saama elamusi. Oluline oli tegutsemisrõõm, julgus otsustada, kindlasti tuli teha meeskonnatööd, toime tulla igapäevaste vajalike olukordade lahendamisega erinevates situatsioonides, määrata ilmakaari, orienteeruda metsas, hoida tasakaalu, püstitada telki ja laveerida miiniväljal seotud silmadega, kus usaldada tuli kaaslaste juhtnööre, turnida karkudel, ületada sood, planeerida aega, tunda Eestimaad ja osata eesti keelt.

Mänguväljal oli 4 pesa ja igas pesas 5 väiksemat pesa ülesannetega. Kaasatud olid ka suuremad koolikaaslased 7. klassidest, kes moodustasid õpetajatele tubli toetusmeeskonna.

Tegevusürituse lõppedes said kõik osalejad suu magusaks ja diplomi kinnituseks tublist osalemisest. Tagasisides kinnitasid kõik vastajad, et üritus neile meeldis, mis siis, et oli raskemaid ülesandeid ka.

Aga eks elus ongi nii ja eriti hea tunne on just raskuste ületamisest.

FOTOD