http://www.parnupostimees.ee/3314385/esimesena-testivad-uut-klassi-viiendikud

Esimesena testivad uut klassi viiendikud

Pärnu Raeküla kooli käsitöö- ja kodundusõpetaja Agne Jepiselg on uue töökeskkonnaga väga rahul.

Pärnu Raeküla koolis avati ajakohane kodundusklass, kus esimesena saavad toimetada viienda klassi tüdrukud, kes peagi asuvad seal kartuleid, muna ja pastat keetma.

Raeküla kooli direktor Liilia Oberg märkis, et alates 2007. aastast on Raeküla kooli poiste töö- ja tehnoloogiaõpetuse ning tütarlaste käsitöö- ja kokandustunnid toimunud Kooli tänaval Pärnu linna koolide tehnika- ja tööõpetusmajas.

Mullu avati Raeküla kooli algklasside majas poiste tööõpetusklass, selleks õppeaastaks valmis koolimaja peahoone esimesel korrusel imekena kokandusklass, mis ühtlasi on mõeldud käsitöötundide tarvis.

Oberg rääkis, et ettevõtmise initsiaator on kooli käsitöö- ja kodundusõpetaja Agne Jepiselg, kes käis välja idee taotleda kodundusklassi ehitamiseks raha ettevõtluse arendamise sihtasutuselt (EAS).

“Sõitsime õpilastega pidevalt linna ja tagasi ja sellega läks nii palju tööaega kaotsi. Ei saanud õigel ajal tunniga alustada ja sageli tuli varem lõpetada,” meenutas Jepiselg.

Ruum oli koolil olemas ja EASilt taotleti raha mitmel korral, kuid eri põhjustel tulemuseni ei jõutud. Mullu eraldas Pärnu linn koolile lõpuks vajaliku summa kodundusklassi sisustamiseks ja sel aastal remondiks. “Linnal on paremad ajad. On selge, et haridusse investeeritud raha on kõige õigemini investeeritud raha,” rääkis Oberg.

Arensi köögimööbel telliti sisustussalongist OÜ Sirvos, kabineti renoveerimistööd teostasid Ardis Ehitus OÜ ehitusmehed. Kodundusklassi rajamine läks maksma 35 000 eurot.

Õpetaja Jepiselg nentis, et nüüd on kodundusklassis olemas kõik see, mille abil riiklikku õppekava ellu viia: pliidid, pesu- ja nõudepesumasin ja kuivati. Mikserid, nõud ja tekstiilesemed on tellitud ja jõuavad kohale peagi. Õmblustunni tarvis on üheksa õmblusmasinat. Klassis saab tegutseda korraga neli õpilasgruppi.

“Kõige oodatum on kodundustund, see tekitab elevust nii tüdrukutes kui poistes,” tähendas Jepiselg. Esimesena alustavad uues klassis tunniga viienda klassi piigad, kes asuvad keetma kartuleid, muna ja pastat. “Sellest kõigest valmistatakse eri salateid,” lisas õpetaja