Koolinoorte äriideede konkurss Bright Minds jõuab peagi kulminatsiooni. Aprilli alguseks selgub 20 meeskonda, kes pääsevad üle-eestilisele lõppvõistlusele 21. aprillil. Sinna kandideerib Pärnu maakonnast üheksa huvitavat ideed, mis on juba möödunud aasta detsembrist Bright Mindsi koolituspäevadel töös olnud.

Bright Mindsi konkursi Pärnumaa maakondlik partner Viivika Vilja ütles, et võistlus on mõeldud igas vanuses noortele, kusjuures ühe perspektiivikama projekti autorid on ühtlasi noorimad Pärnumaa osavõtjad. 

Viiest Pärnu Raeküla kooli kuuenda klassi õpilasest ja ühest Sindi gümnaasiumi kümnenda klassi õppurist koosnev tiim kandideerib Bright Mindsi võistlusele loomahoiu mobiilirakendusega. Nende plaan on luua rakendus, mis aitaks lemmikloomaomanikel vajaduse korral leida kellegi, kes nende lemmiku eest hoolitseks.

Noorte õpetaja Kristi Suppi jutu järgi on õpilaste idee hea ja väga vajalik. “Tõepoolest on lemmikloomaomanikud sageli hädas: ei saa minna näiteks reisile, sest pole kuhugi ega kellegi hooleks looma jätta,” tõi ta näite.

Rakendusest saavad kasu kõik loomasõbrad, kes ei saa endale lemmikut lubada, aga hea meelega kannaksid kellegi eest hoolt. Meeskond soovib pakkuda loomade varjupaikade asukatelegi ajutist kodu.

Õpetaja kinnitusel on juhendatavad juba mõelnud, mida läheb rakenduse toimimiseks tarvis: vajalikud dokumendid ja ID-kaardiga registreerimine, kindlustusleping. Ainus, mille üle tiim veel pead murrab, on turvalisuse probleemid.

Meeskonda kuuluvad Pärnu Raeküla kooli kuuenda klassi õpilased Gregor Koodi, Markus Laev, Martin Meigo, Janek Vendelin, Taavi Toodu ja Sindi gümnaasiumi kümnenda klassi õpilane Eliria Kaup.

Veel osalevad Bright Mindsi konkursil järgmised Pärnumaa noorte ideed: teleripult, millele saab helistada (Pärnu Rääma põhikool, 7. klass), lemmiklooma helendav kaelarihm (Pärnu Raeküla kool, 7. klass), piirjooni peegeldav joonistuslamp (Vändra ja Koidula gümnaasium, 10. klass), massaažitekk (Pärnu Raeküla kool, 7. klass), ruumisäästlik nutiriidepuu (Pärnu Koidula gümnaasium, 12. klass), ebavajalike rakendusteta telefon (Pärnu Rääma põhikool, 7. ja 9. klassid).

 

Artikkel saadaval: http://parnu.postimees.ee/4047333/noored-jahivad-10-000-euro-suurust-auhinnafondi