http://koolielu.ee/info/readnews/407292/keeltenadal-opib-uusi-kombeid-ja-teadmisi

Avaldaja:Tiina Saamot09. veebruar 2015

ärnu Raeküla koolis toimub keeltenädal, mis algas 9. veebruaril inglise keele kooliolümpiaadiga.

Autorid: Tiina Saamot, Anu Helemäe

Alanud nädal tõi Pärnu Raeküla koolis kaasa võõrkeelte nädala. Sellist laadi nädalat peetakse Raeküla koolis igal aastal. Ja nii juba aastaid. Kooli keelte ainekomisjon on ühel meelel – keeltenädal aitab tutvustada erinevaid  keeli rääkivaid riike ja nende kombeid. Lisaks toob see vaheldust igapäevasesse kooliellu.

Nädalat alustasid 6.-9. klasside õpilased kooliolümpiaadiga inglise keeles. Mõõduvõtmine inglise keeles on keeleõpetajate sõnul alati populaarne olnud. Kolm parimat pääsevad linna inglise keele olümpiaadile.

Edasi ei võeta keeli enam päevade kaupa eraldi ette, vaid kaasatud on kõik keelteõpetajad. Teisipäeval on õppuritele suunatud põnevust pakkuv ristsõnade lahendamine. Lisaks hindavad ja vaatavad õpilased õpilasesinduse eestvedamisel 12. veebruariks saabunud võõrkeelseid videoklippe toidu, koolimoe ja Pärnu linna teemal. Videoklippe saab hinnata vahetundides terve nädala jooksul ning parimatele antakse preemiad.

Kuna lähenemas on valentinipäev, siis on õpilastele välja pakutud selleteemaliste luuletuste kirjutamine kõikides õpitavates keeltes (vene, saksa, inglise). Luuletused kantakse kas kaardile või plakatile ning riputatakse üles fuajeesse ja koridoridesse kõigile vaatamiseks ja hindamiseks. Koostöös kunstiõpetajaga on võimalik võõrkeelsete sõnade abil joonistada ka sõbra portree.

Neljapäeval toimub viktoriin õpitavaid keeli rääkivate maade geograafiast. Kõik soovijad saavad osaleda kõigil  nädala üritustel.

Nädalale pannakse punkt pannkoogipäevaga ning reklaamklippide vaatajapreemia väljakuulutamisega.