Raeküla kooliolümpial loopisid Lumivalgekesed kummikut

Igal sügisel, juba kümnes aasta järjest, toimub Raeküla koolis kooliolümpia. See on õpilaste seas väga populaarne ja oodatud sündmus, mille korraldavad kogu kooliperele 9. klasside õpilased. Igal aastal on erinev teema, aga kindel on see, et iga klassi õpilased on kostümeeritud ning võisteldakse omavahel erinevatel spordialadel.
Sellel aastal oli teemaks multifilm. Juba nädal enne suurt üritust käis klassides sagin ja sigin, sest valmistati oma klassi lipp, loosungid ja kostüümid, arutati, mida keegi selga paneb ja kellel tuleb uhkem kostüüm.
Nii jooksid reedel, 14. septembril Raeküla kooli staadionil ringi minionid ja Käsna-Kalled, karupoeg Puhhid ja Shrekid, Lumivalgekesed ja Potsatajad, saabastega kass ja krokodill Gena ning paljud teised vahvad tegelased.
Mõõtu võeti nii osavust, täpsust kui ka jõudu nõudvatel spordialadel. Võistlusi oli kummiku- ning käbiviskes, kärurallis, köieveos, teatejooksus ja jalgpallis. Nii tore oli vaadata, kuidas saabastega kass võidu krokodill Genaga palli väravasse lõi – ühel saba , teisel pikk koonu uhkelt lehvimas ja pisut tormajat segamas. Kui väikesed õpilased viskasid käbisid, siis suuremad pidasid kummiku viskamise võistlust. Leiutati huvitavaid ja varem kasutamata meetodeid, kuidas kummik kaugemale lendaks. Kõik see ikka kaaslaste õhutamise ja vaimustuskisa saatel.

Et selles klasside vahelises jõukatsumises ei olnud tähtis võit, vaid osavõtt, olid võitjad kõik olümpial kaasalöönud õpilased, õpetajad ja pealtvaatajad. Sai uhkeldada lemmiktegelase kostüümis multifilmidest, sai sõpradega staadionil lihaseid pingutada, sai kõhutäie naerda ning kõige lõpuks magusa kringliampsu autasuks. Suur aitäh, Teile 9. klasside õpilased selle toreda päeva eest!

Raeküla kooli 9. klass ja õpetaja Pille Nurk

Galerii