https://parnu.postimees.ee/6675423/kui-vanus-ei-takistaks-laheksid-raekula-koolinoored-juba-toole?fbclid=IwAR1ztVRtCwRgKLLrmmCUoGGgEg7q631SAYARtQjUG7oRVAky0G5Cqd2Q6sg

Kui vanus ei takistaks, läheksid Raeküla koolinoored juba tööle

Õppimine on huvitavam alati siis, kui peale koolitundide võetakse ette muud haridusliku eesmärgiga tegevust. Sestap tutvusid Pärnu Raeküla kooli õpilased hoolekogu eestvõttel Aknakojaga.

"Töökasvatus on õppeprotsessi lahutamatu osa," rääkis Raeküla kooli õpetaja Kaja Lillipuu. Ta lisas, et oleks tore, kui pärast põhikooli lõpetamist oleks õpilastel siht silme ees, kelleks saada ja mida minna õppima. Siinkohal on võimalik eeltöö ära teha, kui lapsed külastavad kodukandi ettevõtteid ja teavad, millist tööd siinmail tehakse.

Aknakojas tutvuti ettevõtte esindaja Raier Aruga, kes lastele tutvustas nõnda igapäevase asja nagu plastakna "hingeelu". Lapsed olid hämmingus sellest, mis on aknaraami sees, kui mitu klaasi pannakse aknale ja et aknaid-uksi saab teha erikujulisi.

Peale näidiste uudistamise ja teooriaõppe viidi lapsed kaema tootmisprotsessi ennast. Kohati tegid tööriistad lastele harjumatut lärmi ja neile oli arusaamatu, mis kollased asjad on töölistel kõrvas. Kuid seegi sai ringkäigu lõpuks selgeks: kui töö on mürarikas, tuleb kõrvu kaitsta.

Ringkäigu lõpuks tundis nii mõnigi suurem ja väiksem huvi selle vastu, kas ettevõte ootaks töölisi juurde. Siinkohal tuli Arult kohe jaatav vastus. Kahjuks peab ettevõte natuke ootama, sest töökäed peavad veel tugevamaks saama.

Kooli tagasi minnes korraldasid 1. klassi lapsed vihmausside päästeaktsiooni. "Oli vihmane hommikupoolik ja vihmaussid ületasid hulgakaupa asfaltteed," meenutas Lillipuu. Lapsed otsustasid, et kui konni aidatakse üle sõidutee, tuleb aidata vihmaussidki üle kõnnitee.