http://www.parnupostimees.ee/736484/parnu-opilasfirmad-toid-tallinnast-kaks-preemiat

Eile Junior Achievement Eesti korraldatud õpilasfirmade laadal Tallinnas Kristiine keskuses müüsid oma tooteid ja teenuseid 107 õpilasfirmat ja rohkem kui 350 noort. Eesti õpilasfirmadega konkureerisid 15 Rootsi ja Norra õpilasfirmat.

 

Õpilasfirmade tegevust laadal hindas väärikas žürii, kes valis tugevamad firmad kokku kaheksas kategoorias.

Pärnu õpilasfirmadest pälvis tunnustust kaks noorte ettevõtet.

Parima idee preemia pälvis õpilasfirma Chickaz Pärnu ühisgümnaasiumist, kelle ilusasse mõtteraamatusse saavad inimesed ise oma häid ideid paberile panna. Žürii hindas idee kõrval ka toote suurepärast teostust. Õpilasfirma juhendaja on Mari Suurväli. Preemiaks võidukale õpilasfirmale pakuvad parimad Swedbanki finantseerimisspetsialistid nõustamist.

Parima reklaami tegi minifirma Tegude kalender Pärnu Raeküla koolist. Nende kalender, mis igaks päevaks soovitusi jagab, on juba varem olnud müügihitt. Õpilasfirma juhendaja on Kristi Suppi.

Junior Achievement Eesti tähistab tänavu oma 20. tegevusaastat. 20 aastat tagasi alustati ka õpilasfirma programmiga. Tänavu tegutseb 70s põhikoolis, gümnaasiumis ja kutseõppeasutuses rohkem kui 150 õpilasfirmat. Läbi aegade on Eestis loodud 1700 õpilasfirmat. Õpilasfirma programmi toetavad Swedbank ja EAS Euroopa sotsiaalfondist.

Toimetas Raido Keskküla, veebitoimetaja