Sel nädalal tehti algust Raeküla kooli algklasside maja täieliku renoveerimisega, ehitustööd kestavad augusti keskpaigani. 

Pärnu linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja ütlust mööda on objekti ehitaja YIT Ehitus AS ja leping on sõlmitud summas 346 600 eurot. Talvoja teatel peavad ehitustööd olema lõpetatud hiljemalt 15. augustil.

Raeküla kooli direktor Liilia Oberg tõdes, et kooli füüsilist keskkonda on kogu aeg arendatud. Kord läheb raha rohkem ruumide korda tegemiseks, kord tehnoloogia peale. Suure maja söökla ja olmeruumid restaureeriti 2008. aastal.

Raeküla kooli algklasside maja on õppehoone, mille jättis Raeküla koolile 2007. aastal täiskasvanute gümnaasium.

“Me tegime seal kerge remondi, aga rohkem me sinna ei ole panustanud. See oli väga õige otsus, sest nüüd võetakse maja tervikuna ette, mitte jupikaupa, nii nagu on korda tehtud Hansagümnaasium ja Ülejõe gümnaasium. Nüüd on järjekord meie kooli väikse maja käes,” märkis Oberg.

Oberg oli rahul ehitajaga, sest ainsa firmana käis see maad kuulamas, milline on lisaks projektile koolirahva nägemus sellest hoonest. “Nad teavad hästi meie soove,” lisas Oberg.

Nimelt loodetakse Raeküla koolis seoses laste arvu kasvuga avada sügisel kolm esimest klassi. Väike maja lähebki esimeste ja teiste klasside käsutusse.

Juuni lõpus selgub, kui palju lisandub Raeküla kooli õpilasi seoses Koidula gümnaasiumi põhikooliosa sulgemisega. Kool on Obergi sõnade kohaselt koolipere kasvamiseks valmis.

Väike maja on lastele hea, sest annab esimesel kooliaastal võimaluse kooliskäimisega harjuda. Nad ei satu kohe suurde majja. “Me kõik teame, et kui väike laps tuleb lasteaiast ja läheb kooli, siis on tema kohanemisaeg aasta. Sellepärast ei anta esimeses klassis õppida ja kodune õppimiskohutus algab teisest klassist. Et laps harjuks teatud elurütmiga,” kirjeldas direktor. Esimene klass on ettevalmistus päris koolieluks.

Samuti on väiksel majal Obergi hinnangul parem õueala, see on piiratud ja hästi jälgitav. Algklasside maja lapsed hakkavad söömas käima suures koolimajas, samuti on seal nende kehalise kasvatuse tunnid.

Peale selle rajatakse algklasside majja poiste tööõpetusklass. See rajatakse majaossa, mis oli täiesti soojustamata. Seni on Raeküla kooli noormehed käinud tööõpetustundides Pärnu tehnika- ja tööõpetusmajas. Kahel päeval nädalas tellitakse buss, mis lapsi linna viib ja pärast tagasi toob. “See on pidev kulu, millel pole väga suurt otstarvet. Me saame seda raha edaspidi säästa,” tõdes Oberg.

Oberg nentis, et lahendamata jääb praegu kooli aula küsimus. Osa valikaineid koolis on kaetud sõnakunsti, tantsu ja muusikaga ja nende tundide pidamiseks tuleb koolil praegu rentida Raeküla Vanakooli keskuse ruume.

Back to top